Kurser - Tilbud i Mariagerfjord og Rebild kommune

Tilbud i Mariagerfjord og Rebild kommune

Viden i bevægelse

  •  
     
    Abstrakte malerier
    Start: 04.11.17
    lørdag 09:00
    Kiss Jönsson
    Hadsund, Kunsthuset
  •  
     
    Croquis - tegning
    Start: 31.12.17
    søndag 00:01
    Oplyses senere
    Hadsund, Kunsthuset
  •  
     
    Dansk for udlændinge
    Start: 31.12.17
    søndag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  • @navn
     
    Din egen personlige fotobog
    Start: 25.10.17
    onsdag 18:00
    Maja Skovhus Michelsen
    Hobro, Søndre Skole
  • @navn
     
    Engelsk - Absolut begynder
    Start: 31.10.17
    tirsdag 10:00
    Trisha Madsen
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Engelsk - Konversation - Intenstivt
    Start: 25.10.17
    onsdag 11:45
    Trisha Madsen
    Hobro, Bie´s Gaard
  • @navn
     
    Engelsk - Til rejsebrug - intensivt
    Start: 26.10.17
    torsdag 17:20
    Trisha Madsen
    Hobro, Bie´s Gaard
  • @navn
     
    Etik og Hjertesprog
    Start: 24.10.17
    tirsdag 19:00
    Kjeld Holm
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  •  
     
    Fars Køkkenskole
    Start: 31.12.17
    søndag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    Guidet læsning og sang for ældre og/eller demente
    Start: 31.12.17
    søndag 23:00
    Esther Olesen
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    IT - home party
    Start: 30.12.17
    lørdag 17:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Hjemme hos dig
  • @navn
     
    Jagttegn
    Start: 13.11.17
    mandag 19:00
    Jakob Konnerup
    Hadsund, Hadsund Skole
  • @navn
     
    Kunst i Folketinget
    Start: 31.12.17
    søndag 00:01
    Oplevelsestur med LOF
    Hadsund, Oplevelsestilbud
  • @navn
     
    Lav din egen langbue
    Start: 20.10.17
    fredag 18:00
    Sarunas Lapenas
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 3 - Hobro
    Start: 08.11.17
    onsdag 18:00
    Bjarne Platz
    Hobro, Hobro Roklub
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 4 - Mariager
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:00
    Bjarne Platz
    Mariager, Mariagerhallen
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 5 - Hadsund
    Start: 21.02.18
    onsdag 18:00
    Bjarne Platz
    Hadsund, Hadsund Roklub
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 6 - Øster Hurup
    Start: 22.03.18
    torsdag 10:00
    Bjarne Platz
    Hadsund, Multihuset i Øster Hurup
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 7 - Hobro
    Start: 25.10.17
    onsdag 18:00
    Bjarne Platz
    Hobro, Rosendal Idrætsforum
  •  
     
    LOF Rygskole
    Start: 31.12.17
    søndag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    Madkursus for ordblinde
    Start: 31.12.17
    søndag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  • @navn
     
    Madlavning efter Lene Hanssons kostplaner
    Start: 25.10.17
    onsdag 17:30
    Annette Jensen
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Mindfulness og livsglæde
    Start: 24.10.17
    tirsdag 18:30
    Katarina Elisabeth Nielsen
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  •  
     
    Pilates 50+ - hensyntagen hold
    Start: 25.10.17
    onsdag 08:30
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Smede kursus
    Start: 11.11.17
    lørdag 09:00
    Peder Callesen
    Hobro, Smedeværksted
  • @navn
     
    Solhilsen...sund yoga for travle bier...
    Start: 18.11.17
    lørdag 10:00
    Victoria Nord
    Hadsund, Hadsund Roklub
  • @navn
     
    Træskære kursus
    Start: 11.11.17
    lørdag 09:00
    Tommy Nowak
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
 

Er startet

  • @navn
     
    Acryl og Olie
    fredag 09:30
    Bente Bressendorf
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Acryl og Olie- hensyntagen
    onsdag 09:30
    Bente Bressendorf
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  •  
     
    Afspænding
    tirsdag 19:00
    Tove Aaskov Nielsen
    Støvring, Stubhuset
  •  
     
    Afspænding
    tirsdag 09:30
    Tove Aaskov Nielsen
    Støvring, SIFs Klubhus
  •  
     
    Akryl maleri v/Kiss
    mandag 13:00
    Kiss Jönsson
    Hadsund, Kunsthuset
  • @navn
     
    Akvarel og Acryl - for øvede
    torsdag 10:00
    Ruth Gaarden
    Arden, Solgårdscentret
  •  
     
    Cirkeltræning - flex hold 1
    torsdag 17:30
    Christina Lyngsø Jensen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Cirkeltræning - flex hold 2
    torsdag 18:40
    Christina Lyngsø Jensen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Dansk Yoga
    mandag 16:30
    Lene Laursen
    Arden, Solgårdscentret
  • @navn
     
    Engelsk - Konversation - Intensivt
    torsdag 11:45
    Trisha Madsen
    Skørping, Kulturstationen
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede og øvede
    tirsdag 11:45
    Trisha Madsen
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Engelsk - Til rejsebrug - intensivt
    onsdag 10:00
    Trisha Madsen
    Hobro, Bie´s Gaard
  •  
     
    Fransk - absolut begynder - Intensivt
    torsdag 20:15
    Lotte Hofman
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Fysio Flow
    mandag 17:15
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Hemmeligheden bag et liv i balance
    torsdag 17:00
    Aase Overgaard Jensen
    Skørping, Skørping Skole
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 1 - Mfjord
    tirsdag 16:00
    Morten Vang Jensen
    Hobro, Hobro Alderdomshjem
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 1 - Rebild
    mandag 10:00
    Jørn Løvbo
    Skørping, BeneFit Skørping
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 2 - Mfjord
    onsdag 16:00
    Morten Vang Jensen
    Hobro, Hobro Alderdomshjem
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 2 - Rebild
    onsdag 10:00
    Jørn Løvbo
    Skørping, BeneFit Skørping
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 3 - Mfjord
    fredag 13:00
    Mogens Samuelsen
    Hobro, Fysioterapeut Mogens Samuelsen
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 3 - Rebild
    torsdag 16:00
    Henrik Poulsen
    Skørping, Hotel Comwell Sport
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 4 - Mfjord
    torsdag 16:00
    Pernille Ditlevsen
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 4 - Rebild
    torsdag 10:00
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 5 - Mfjord
    tirsdag 13:00
    Mogens Samuelsen
    Hobro, Fysioterapeut Mogens Samuelsen
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 5 - Rebild
    torsdag 09:45
    Karina Steensgaard
    Støvring, Støvring Fysiocenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 6 - Mfjord
    tirsdag 09:30
    Nikolaj Larsen
    Arden, Arden Fysioterapi
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 6 - Rebild
    mandag 10:00
    Karina Steensgaard
    Støvring, Støvring Fysiocenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 7 - Mfjord
    onsdag 11:00
    Nikolaj Larsen
    Arden, Arden Fysioterapi
  •  
     
    Italiensk - Absolut Begynder
    onsdag 10:30
    Eugenio Mancini
    Hadsund, Skelund Skole
  •  
     
    Italiensk - let øvede- Intensivt
    mandag 19:00
    Eugenio Mancini
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Italiensk øvede - Intensivt
    tirsdag 19:00
    Eugenio Mancini
    Skørping, Skørping Skole
  •  
     
    Litteraturkreds i Skelund
    tirsdag 19:00
    Tina Mette Rasmussen
    Hadsund, Skelund Skole
  •  
     
    Madlavning for mænd
    mandag 18:00
    Axel Ramm
    Hadsund, Hadsund Skole
  •  
     
    Madlavning for mænd
    onsdag 18:00
    Birthe Drensgaard
    Hobro, Bymarkskolen
  •  
     
    Mavedans
    mandag 19:00
    Lone Mølbach
    Arden, Kulturhuset i Arden
  •  
     
    Moderne litteratur
    tirsdag 19:00
    Ole Bent Larsen
    Hobro, Mariagerfjord Gymnasium
  • @navn
     
    Møbelpolstring Arden
    onsdag 19:00
    Svend Stegger
    Arden, Solgårdscentret
  • @navn
     
    Møbelpolstring Hadsund
    tirsdag 18:00
    Svend Stegger
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Pilates Hold 1 - flex
    mandag 18:00
    Dorthe Lykke Olesen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  • @navn
     
    Pilates Hold 2 - flex
    onsdag 16:30
    Dorthe Lykke Olesen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Pilates Hold 3 - flex
    mandag 19:10
    Linda Nedergaard Jensen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Pilates med Foamroller, cirkel og elastik
    tirsdag 17:00
    Anne Britt Nørgaard
    Hadsund, Hadsund Skole
  •  
     
    Pilates med Foamroller, cirkler og elastik
    onsdag 17:15
    Anne Britt Nørgaard
    Mariager, Mariagerhallen
  • @navn
     
    Qi Gong Udendørs
    onsdag 10:05
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  •  
     
    Qi Gong og Tai Chi, Wudang og Yang stil
    onsdag 18:35
    Anne Britt Nørgaard
    Mariager, Mariagerhallen
  •  
     
    Spansk Absolut begynder
    onsdag 18:30
    Mette Christa Diaz Vestergaard
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Spansk for begyndere
    tirsdag 10:15
    Maria José Avila
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Spansk let øvede
    onsdag 20:15
    Mette Christa Diaz Vestergaard
    Hobro, Søndre Skole
  • @navn
     
    SpisRigtigt® - for kvinder
    onsdag 19:00
    Lillie Preetzmann
    Hadsund, Jacob Møllers Gaard
  • @navn
     
    SpisRigtigt® - i graviditeten
    mandag 19:00
    Lillie Preetzmann
    Hobro, Hobro
  • @navn
     
    STOTT PILATES® - begynder
    mandag 16:00
    Beatrix Erdös Fisker
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  • @navn
     
    STOTT PILATES® - let øvede/øvede
    mandag 17:00
    Beatrix Erdös Fisker
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  •  
     
    Træning med store bolde
    mandag 18:30
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  •  
     
    Tysk Absolut begynder - Intensivt
    onsdag 17:00
    Ketty Bodum
    Skørping, Skørping Skole
  •  
     
    Tysk let øvede - intensivt
    onsdag 18:45
    Ketty Bodum
    Skørping, Skørping Skole
  • @navn
     
    Varmtvandstræning for gravide
    tirsdag 11:30
    Connei Eriksen
    Arden, Arden Svømmehal
  • @navn
     
    Yoga for alle
    mandag 17:30
    Victoria Nord
    Støvring, Stubhuset
  • @navn
     
    Yoga for alle
    tirsdag 18:30
    Victoria Nord
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    onsdag 12:45
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    onsdag 11:15
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    onsdag 12:00
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.