Kurser - Tilbud i Mariagerfjord og Rebild kommune

Tilbud i Mariagerfjord og Rebild kommune

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Bødkerarbejde
    Start: 31.08.18
    fredag 18:00
    Kim Hildebrandt
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  •  
     
    Croquis - tegning
    Start: 31.12.18
    mandag 00:01
    Oplyses senere
    Hadsund, Kunsthuset
  •  
     
    Dansk for udlændinge
    Start: 31.12.18
    mandag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  • @navn
     
    En Vikingekniv
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:00
    Henning Christensen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Engelsk - Absolut begynder
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:00
    Trisha Madsen
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Engelsk - let øvede/øvede - Intensivt
    Start: 31.01.18
    onsdag 11:45
    Trisha Madsen
    Hobro, Bie´s Gaard
  • @navn
     
    Engelsk - Rejsebrug
    Start: 01.02.18
    torsdag 17:20
    Trisha Madsen
    Hobro, Bie´s Gaard
  •  
     
    Fars Køkkenskole
    Start: 31.12.18
    mandag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    Fransk - absolut begynder - Intensivt
    Start: 08.02.18
    torsdag 18:30
    Lotte Hofman
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Gratis FVU kursus - Lær at læse, stave og skrive
    Start: 01.02.18
    torsdag 17:00
    Oplyses senere
    Hobro, Mariagerfjord kommune
  •  
     
    Gratis Ordblinde undervisning
    Start: 01.02.18
    torsdag 17:00
    Oplyses senere
    Hobro, Mariagerfjord kommune
  •  
     
    Guidet læsning og sang for ældre og/eller demente
    Start: 31.12.18
    mandag 23:00
    Esther Olesen
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    Italiensk - Absolut Begynder - Intensivt
    Start: 05.02.18
    mandag 17:15
    Eugenio Mancini
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Italiensk let øvede - Intensivt
    Start: 23.01.18
    tirsdag 17:15
    Eugenio Mancini
    Skørping, Skørping Skole
  • @navn
     
    Kunst i Folketinget
    Start: 31.12.18
    mandag 00:01
    Oplevelsestur med LOF
    Hadsund, Oplevelsestilbud
  • @navn
     
    Lav din egen langbue
    Start: 26.10.18
    fredag 18:00
    Sarunas Lapenas
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 4 - Mariager
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:00
    Bjarne Platz
    Mariager, Mariagerhallen
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 5 - Hadsund
    Start: 21.02.18
    onsdag 18:00
    Bjarne Platz
    Hadsund, Hadsund Roklub
  • @navn
     
    Livreddende førstehjælp - Hold 6 - Øster Hurup
    Start: 22.03.18
    torsdag 10:00
    Bjarne Platz
    Hadsund, Multihuset i Øster Hurup
  •  
     
    LOF Rygskole
    Start: 31.12.18
    mandag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  • @navn
     
    Læderarbejde og vikingesko
    Start: 17.02.18
    lørdag 09:00
    Berit Fristed Kristensen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  •  
     
    Madkursus for ordblinde
    Start: 31.12.18
    mandag 23:00
    Oplyses senere
    Hadsund, Oplyses senere
  •  
     
    Madlavning for mænd
    Start: 29.01.18
    mandag 18:00
    Axel Ramm
    Hadsund, Hadsund Skole
  •  
     
    Madlavning for mænd
    Start: 07.02.18
    onsdag 18:00
    Birthe Drensgaard
    Hobro, Bymarkskolen
  • @navn
     
    Perlemageri
    Start: 15.09.18
    lørdag 09:00
    Thomas Risom
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  •  
     
    Pilates
    Start: 30.01.18
    tirsdag 16:30
    Palle Willemoes
    Støvring, Øster Hornum Hallen
  •  
     
    Pilates 50+ - hensyntagen hold
    Start: 31.01.18
    onsdag 08:30
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Pileflet
    Start: 25.05.18
    fredag 18:00
    Rikke Øberg
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Smede kursus
    Start: 06.10.18
    lørdag 09:00
    Peder Callesen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Smede kursus
    Start: 07.04.18
    lørdag 09:00
    Peder Callesen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  •  
     
    Spansk Absolut begynder
    Start: 24.01.18
    onsdag 17:00
    Thomas Bavnsgaard Jensen
    Hobro, Søndre Skole
  • @navn
     
    Spansk let øvede
    Start: 24.01.18
    onsdag 18:40
    Thomas Bavnsgaard Jensen
    Hobro, Søndre Skole
  • @navn
     
    Spansk øvede
    Start: 24.01.18
    onsdag 20:20
    Thomas Bavnsgaard Jensen
    Hobro, Søndre Skole
  • @navn
     
    Træskære kursus
    Start: 05.05.18
    lørdag 09:00
    Tommy Nowak
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Uld
    Start: 09.06.18
    lørdag 09:00
    Jan Kristiansen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Vikingernes farver
    Start: 17.03.18
    lørdag 09:00
    Anne Mette Sørensen
    Hobro, Vikingecenter Fyrkat
  • @navn
     
    Yoga for alle
    Start: 30.01.18
    tirsdag 18:30
    Victoria Nord
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Yoga for alle
    Start: 29.01.18
    mandag 17:30
    Victoria Nord
    Støvring, Stubhuset
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    Start: 31.01.18
    onsdag 11:15
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    Start: 31.01.18
    onsdag 12:00
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
  • @navn
     
    Øvelser for kroppen i vand
    Start: 31.01.18
    onsdag 12:45
    Palle Willemoes
    Støvring, Støvring Svømmehal
 

Er startet

  • @navn
     
    Acryl og Olie
    torsdag 09:30
    Bente Bressendorf
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  • @navn
     
    Acryl og Olie- hensyntagen
    onsdag 09:30
    Bente Bressendorf
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  •  
     
    Afspænding
    tirsdag 19:00
    Tove Aaskov Nielsen
    Støvring, Stubhuset
  •  
     
    Afspænding
    tirsdag 09:30
    Tove Aaskov Nielsen
    Støvring, SIFs Klubhus
  •  
     
    Akryl maleri v/Kiss
    mandag 13:00
    Kiss Jönsson
    Hadsund, Kunsthuset
  • @navn
     
    Akvarel og Acryl - for øvede
    torsdag 10:00
    Ruth Gaarden
    Arden, Solgårdscentret
  •  
     
    Cirkeltræning - flex hold 1
    torsdag 17:30
    Christina Lyngsø Jensen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Cirkeltræning - flex hold 2
    torsdag 18:40
    Christina Lyngsø Jensen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Dansk Yoga
    mandag 16:30
    Lene Laursen
    Arden, Solgårdscentret
  • @navn
     
    Engelsk - Konversation - Intensivt
    torsdag 11:45
    Trisha Madsen
    Skørping, Kulturstationen
  •  
     
    Engelsk let øvede
    tirsdag 14:00
    Ruth K. Jacobsen
    Nørager, Sortebakkeskolen
  •  
     
    Fransk - let øvede - Intensivt
    torsdag 20:15
    Lotte Hofman
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Fysio Flow
    mandag 17:15
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 1 - Mfjord
    tirsdag 16:00
    Morten Vang Jensen
    Hobro, Hobro Alderdomshjem
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 1 - Rebild
    mandag 10:00
    Jørn Løvbo
    Skørping, BeneFit Skørping
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 2 - Mfjord
    onsdag 16:00
    Morten Vang Jensen
    Hobro, Hobro Alderdomshjem
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 2 - Rebild
    onsdag 10:00
    Jørn Løvbo
    Skørping, BeneFit Skørping
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 3 - Mfjord
    fredag 13:00
    Mogens Samuelsen
    Hobro, Fysioterapeut Mogens Samuelsen
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 3 - Rebild
    torsdag 16:00
    Henrik Poulsen
    Skørping, Hotel Comwell Sport
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 4 - Mfjord
    torsdag 16:00
    Pernille Ditlevsen
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 4 - Rebild
    torsdag 10:00
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 5 - Mfjord
    tirsdag 13:00
    Mogens Samuelsen
    Hobro, Fysioterapeut Mogens Samuelsen
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 5 - Rebild
    torsdag 09:45
    Karina Steensgaard
    Støvring, Støvring Fysiocenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 6 - Mfjord
    tirsdag 09:30
    Nikolaj Larsen
    Arden, Arden Fysioterapi
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 6 - Rebild
    mandag 10:00
    Karina Steensgaard
    Støvring, Støvring Fysiocenter
  • @navn
     
    Hjertemotion hold 7 - Mfjord
    onsdag 11:00
    Nikolaj Larsen
    Arden, Arden Fysioterapi
  •  
     
    Italiensk - begynder/let øvede
    onsdag 10:30
    Eugenio Mancini
    Hadsund, Skelund Skole
  •  
     
    Italiensk - let øvede- Intensivt
    mandag 19:00
    Eugenio Mancini
    Hobro, Søndre Skole
  •  
     
    Italiensk øvede - Intensivt
    tirsdag 19:00
    Eugenio Mancini
    Skørping, Skørping Skole
  • @navn
     
    Jagttegn
    mandag 19:00
    Jakob Konnerup
    Hadsund, Hadsund Skole
  •  
     
    Litteraturkreds i Skelund
    tirsdag 19:00
    Tina Mette Rasmussen
    Hadsund, Skelund Skole
  •  
     
    Moderne litteratur
    tirsdag 19:00
    Ole Bent Larsen
    Hobro, Mariagerfjord Gymnasium
  • @navn
     
    Møbelpolstring Arden
    onsdag 19:00
    Svend Stegger
    Arden, Solgårdscentret
  • @navn
     
    Møbelpolstring Hadsund
    tirsdag 18:00
    Svend Stegger
    Hadsund, Hadsund Kulturcenter
  •  
     
    Nøragerkoret
    tirsdag 19:00
    Anette Østergaard
    Nørager, Kig-Ind
  • @navn
     
    Pilates Hold 1 - flex
    mandag 18:00
    Dorthe Lykke Olesen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  • @navn
     
    Pilates Hold 2 - flex
    onsdag 17:15
    Dorthe Lykke Olesen
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Pilates Hold 3 - flex
    mandag 19:10
    Anne Britt Nørgaard
    Hobro, Sundhedscentret i Hobro
  •  
     
    Pilates med Foamroller, cirkler og elastik
    onsdag 17:15
    Anne Britt Nørgaard
    Mariager, Mariagerhallen
  •  
     
    Qi Gong og Tai Chi, Wudang og Yang stil
    onsdag 18:35
    Anne Britt Nørgaard
    Mariager, Mariagerhallen
  • @navn
     
    STOTT PILATES® - begynder
    mandag 16:00
    Beatrix Erdös Fisker
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  • @navn
     
    STOTT PILATES® - let øvede/øvede
    mandag 17:00
    Beatrix Erdös Fisker
    Hadsund, Hadsund Sundhedscenter
  •  
     
    Træning med store bolde
    mandag 18:30
    Marit Larsen Bech
    Nørager, Nørager Fysioterapi
  •  
     
    Tysk Begynder - Intensivt
    tirsdag 17:00
    Ketty Bodum
    Skørping, Skørping Skole
  •  
     
    Tysk øvede - intensivt
    tirsdag 18:45
    Ketty Bodum
    Skørping, Skørping Skole
  • @navn
     
    Varmtvandstræning for gravide
    tirsdag 11:30
    Connei Eriksen
    Arden, Arden Svømmehal
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.